NumizmatickyObchod.sk
Ocenenie-minci.sk
Ohodnotenie mincí zdarma
Odpoveď odborníka
zdarma do pár hodín
info@ocenenie-minci.sk

Ohodnotenie mincí

♦ Ocenenie mincí zadarmo
♦ Ohodnotenie numizmatikom
♦ Výkup mincí za poctivé ceny
♦ Sme numizmatici nie záložňa

                                                                                                                                                                                                                                                                                            Ohodnotenie mincí

Ocenenie mincí a určenie ich skutočnej hodnoty nie je vždy jednoduchá úloha. Mnoho laikov, ktorí sa nevenujú zbieraniu mincí si myslí, že ak má minca 100, 200, alebo 1000 rokov musí byť vzácna a drahá. Zjenodnodušene by sme mohli povedať, že takmer každý predpokladá pravidlo: „čím strašia, tým drahšia.“ Hoci by sa pomocou tohto pravidla postupovalo určite jednoduchšie ako sa pri ocenení mincí skutočne postupuje je na nás aby sme napísali, že toto pravidlo vôbec neplatí. Dôkazom toho sú niektoré pomerne bežné antické mince, ktoré dokážete kúpiť do 10€ aj keď ich vek môže ľahko prekročiť 1000 rokov. Dôvodom je obrovské množstvo vyrazených kusov dostupných takmer kdekoľvek na svete.

Podstatne dôležitejšie kritérium ako je vek mince je jej vzácnosť, ktorú by sme mohli veľmi zjednodušene zameniť s počtom kusov, ktoré je možné zohnať. Vzácnosť mince môžu ovplyvniť faktory, ktoré nie sú laikovi na prvý pohľad zrejmé. Hovoríme o faktoroch ako je mincovňa, alebo napríklad ročník. Niekedy môže drobná značka mincovne na obyčajnej striebornej minci znásobiť jej hodnotu niekoľkonásobne. Tieto informácie si dokážete dohladať v správnych numizmatických katalógoch, alebo Vám s tým môžeme pomôcť napríklad my.

Pri určení hodnoty mince je však extrémne dôležitý stav mince tento fakt, ktorý je medzi ľudmi bežne prehliadaný dokáže priniesť veľa nedorozumení, nakoľko tá istá minca s niekoľkými škrabancami môže stáť zlomok ceny tej istej mince v bezchybnom stave. Ak Vás problematika zachovalosti mincí zaujíma kliknite na odkaz vyššie, kde sa problematike zachovalosti mincí venujeme trochu podrobnejšie.

Pri problematike určovania hodnoty a oceňovania mincí je však potrebné spomenúť aj veľmi neistý faktor, ktorý môžeme pomenovať ako „nálada na trhu“ existujú mince, ktoré sú medzi zberateľmi obľúbenejšie ako iné a táto obľúbenosť sa môže občas zmeniť.  Niekedy medzi zberateľmi letia minca Rakúsko – Uhorska, inokedy sa do popredia dostáva skôr moderna, či stredovek.

Našim cieľom je pomôcť Vám zorientovať sa v oblasti ocenenia mincí bezplatným poskytnutím toho čo o nich vieme.

Napíšte nám na email info@ocenenie-minci.sk a Vaše mince oceníme ešte dnes.

o nas ocenenie minci stare mince