NumizmatickyObchod.sk
Ocenenie-minci.sk
Ohodnotenie mincí zdarma
Odpoveď odborníka
zdarma do pár hodín
info@ocenenie-minci.sk

Výkup mincí

Množstvo zberateľov mincí zaujíma hodnota, respektíve cena ich mincí v prípade rýchleho predaja. Mince sa dajú predať iným zberateľom alebo sa dajú ponúknuť firmám, spoločnostiam, ktoré sa venujú výkupu mincí. Výkup mincí nie je vôbec jednoduchou záležitosťou. Existuje veľké množstvo mincí, ktoré majú hodnotu kovu z ktorého sú vyrazené. Najčastejšie to sú strieborné a zlaté investičné mince. Investičné mince sú nám známe prevažne z  20. storočia. Ide hlavne o strieborné koruny Československej prvej republiky, Slovenského štátu a pod. Samozrejme poznáme aj novodobé investičné mince, ktoré sa razia aj dnes. Ide o mince ako tzv. „Philharmoniker“, sú to násobky unce, ktoré sú razené buď zo striebra alebo zo zlata. V tomto prípade ide len o hodnotu kovu v nich. Pokiaľ chce zberateľ investovať do takýchto mincí je vhodné si vybrať mince, ktoré majú vysokú akosť, akými si presne tzv. mince „Philharmoniker“.

filharmoniker

Je nutné, aby zberatelia mincí sa nenechali oklamať v ohodnocovaní starých mincí. Existuje veľké množstvo zlatých aj strieborných mincí, ktoré majú niekoľko násobne vyššiu hodnotu ako je cena vzácneho kovu v nich. Dobrým príkladom sú uhorské stredoveké dukáty, kde je cena kovu približne 120 – 140€, avšak ich cena je omnoho vyššia. Bežný stredoveký uhorských dukát má hodnotu viac ako 500€. To isté platí aj pri strieborných minciach.

uhorský dukátUhorský stredoveký dukát.

Pokiaľ máte akékoľvek otázky ohľadom ocenenia mincí, alebo sa chcete informovať o investovaní do starých mincí, respektíve do nových investičných mincí, neváhajte nás kontaktovať na mail: info@ocenenie-minci.sk