NumizmatickyObchod.sk
Ocenenie-minci.sk
Ohodnotenie mincí zdarma
Odpoveď odborníka
zdarma do pár hodín
info@ocenenie-minci.sk

Numizmatický obchod v Piešťanoch

Tento článok vznikol na konci roka 2021, uprostred krízy spôsobenej covidom. Je to článok o otvorení kamennej prevádzky numizmatického obchodu v Piešťanoch na ulici Rázusova 7.

Numizmatický obchod nezabrzdil ani COVID – V Piešťanoch sa otvorila nová predajňa

Nie je obvyklé, aby sa počas Covid krízy otvárali nové predajne, avšak v Piešťanoch sa snažia žiť a pracovať ľudia, ktorí majú záujem robiť svoju prácu dobre a profesionálne. Medzi profesionálnymi numizmatikmi je už dlhšie známy internetový obchod, ktorý založili ľudia z Piešťan (www.numizmatickyobchod.sk), tento December však dostal Numizmatický Obchod aj svoje kamenné sídlo a reprezentačné priestory. Rozhodli sme sa v tomto pred vianočnom čase vyspovedať ľudí, ktorí za týmto projektom stoja. Oslovili sme Mgr. Michala Petríčka, PhD. ktorého nájdete v obchode ako zodpovedného vedúceho.

Numizmatický obchod v Piešťanoch – Rázusova 7

Michal čo ťa viedlo k tomu, aby si sa začal venovať numizmatike:

Je to moja vášeň odkedy som bol ešte študentom na strednej škole. Mal som šťastie, že som sa už vtedy začal venovať zbieraniu stredovekých mincí čo podnietilo môj vzťah k histórii, keď som chcel niečo vedieť musel som si to doštudovať, tak sa stalo že som sa neskôr stal doktorandom na Trnavskej univerzite a mohol sa venovať témam ako mincové zákony Žigmunda Luxemburského , či menový vývoj prvej Československej republiky.

Z tvojho rozprávania máme pocit, že o numizmatike niečo vieš.

Nerád by som sa staval do polohy autority, alebo odborníka. Na Slovensku máme množstvo ľudí, ktorí sú absolútna špička vo svojom odbore a ja som mal to šťastie, že mohli recenzovať niektoré moje práce, alebo monografie a niečo som sa od nich naučil. Skôr by som povedal, že sa snažím venovať zberateľstvu poctivo, aby to nebolo len o nákupe a predaji. Našim cieľom je ponúknuť zberateľom v Piešťanoch a okolí kvalitné služby, pekné mince a miesto, kde sa môžu zastaviť a kultivovane porozprávať o numizmatike. Samozrejme, že k tomu patrí aj obchod, albumy, krabičky na mince a rôzne drobnosti, chceme však byť niečo viac ako obchod, chceme byť priestor pre numizmatickú komunitu v okolí a budeme na tom pracovať.

Michal, ak sa nenahneváš oslovíme teraz aj tvojho spoločníka Mgr. Lukáša Stredanského, ktorý na tomto projekte spolupracuje s tebou. Prečo otvárate prevádzku teraz maloobchod trpí ako už dlho nie a väčšina obchodov skôr zatvára.

Ak mám byť úplne úprimný musím povedať, že takto sme o tom s Mišom nikdy nerozmýšľali. Toto bol náš sen a rozhodli sme sa do toho ísť, robiť to poctivo a veríme, že výsledok sa dostaví. Rád by som využil tento priestor na malé oslovenie numizmatickej komunity v okolí. Ak je vám sympatická myšlienka, že v centre Piešťan  nájdete miesto, kde môžete profesionálnym spôsobom prebrať vaše numizmatické požiadavky podporte nás, zastavte sa a príďte si kúpiť album, mincové papieriky, alebo sa len zastavte porozprávať a povedzte nám v čom sa môžeme zlepšiť.

A ešte jedna posledná otázka. Kde vás nájdeme a kedy otvárate?

Naše reprezentačné sídlo je v pasáži SLÁVIA (vo vnútri za rybármi), je to tá pasáž, kde už 21 rokov fungujú obľúbené rybárske potreby Slávia, v centre Piešťan na ulici Rázusova 7, dúfame že s Božím požehnaním dokážeme fungovať na jednom mieste minimálne 20 rokov ako naši kamaráti a susedia rybári. Otvárame v pondelok 13. 12 o 9:00 a tešíme sa na každého kto sa nás rozhodne navštíviť.

Numizmatický obchod Piešťany – Rázusova 7 interiér
Numizmatický obchod v Piešťanoch – profesionálne vybavenie